• Preventívny program

• Dňa 30.1.2023 sa uskutočnil preventívny program zameraný na prevenciu šikany. Najskôr mali besedu žiaci 1.,2. ročníka, potom žiaci 6.,7. ročníka. Besedu o šikane viedla školská psychologička Mgr. Eva Bartová z Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Prievidzi. Dňa 7.2.2023 sa uskutoční beseda pre ostatných žiakov.

• Lyžiarsky výcvik 4.ročník

• V dňoch 23.1.2023 – 27.1.2023 sa uskutočnil základný lyžiarsky výcvik žiakov 4. ročníka ZŠ s MŠ Valaská Belá 242 v lyžiarskom stredisku Homôlka.

Žiaci boli rozdelení do družstiev podľa individuálnych zručností. Denný výcvik viedli  inštruktorky Mgr. Alena Baginová, Mgr. Natália Juríková a Michaela Mišurová.

Lyžiarsky výcvik prebiehal v troch blokoch oddelených desiatovou a obednou prestávkou.

Prvý deň sa žiaci učili samostatne si obuť lyžiarky, pripnúť a odopnúť si lyže, vedieť chodiť a kĺzať sa na lyžiach, obrátiť sa v mierne členitom teréne, postaviť sa po páde, vystupovať bokom na svah, udržať rovnovážne postavenie na lyžiach a správny zjazdový postoj, vedieť kĺzať sa v pluhovom oblúku a zastaviť v pluhu.

Druhý deň sa žiaci učili zmeniť smer jazdy po spádnici v pluhovom postavení, zjazd šikmo svahom a cez terénne nerovnosti, zrýchľovanie, brzdenie a zastavenie zjazdu, nastupovať a vystupovať z vleku.

Tretí deň sa žiaci učili zjazdiť stredne strmý svah zosúvaním, oblúkom v pluhu a jednostrannom prívrate, nadväzovanými oblúkmi v pluhu s malou zmenou smeru jazdy a oblúkmi v pluhu s rôznymi pohybovými úlohami.

Štvrtý deň si žiaci docvičovali techniky lyžovania v jazde šikmo svahom prenášaním váhy na vonkajšiu lyžu, jazdili na veľkom vleku, pripravovali sa na jazdu zručnosti, ktorú absolvovali na miernom svahu.

Piaty deň si žiaci opakovali lyžiarske zručnosti so zábavnými prvkami, jazdili na veľkom a malom vleku, učili sa robiť oblúk z rozšírenej stopy.

Po obede sa uskutočnilo spoločné vyhodnotenie lyžiarskeho výcviku a jazdy zručnosti všetkých žiakov.

Záver: Všetci žiaci si osvojili techniku zjazdového lyžovania, rozšírili si poznatky o lyžovaní, o výstroji v zimnom prostredí, bezpečí na horách a hygiene.

Veľká vďaka patrí rodičom, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na realizácii lyžiarskeho výcviku.

• Super Florbal DETI - VIANOČNÝ TURNAJ

• Super Florbal DETI - VIANOČNÝ TURNAJ – žiaci 3. a 4. ročníka ZŠ

V stredu 14.12. sme sa zúčastnili Florbalového turnaja V Nitrianskom Rudne.

Tretiaci a štvrtáci nás úspešne reprezentovali a skončili na 2. mieste.

Naše družstvo tvorili títo šikovní žiaci:

Miroslav Čižnár- najužitočnejší hráč turnaja

Oliver Kučera - najužitočnejší hráč turnaja

Nikola Mokrišová

Lukáš Mihálka

Roman Jesenský

Vladimír Ďurmek

Daniel Korenačka

Nela Gážiková

Pavel Súder

Alex Sobota

Našim šikovným žiakom gratulujeme

• Super Florbal DETI

• Super Florbal DETI - Florbalové zručnosti - VIANOČNÁ AKCIA - 1.-2.ročník ZŠ MIX

Žiaci 1. a 2. ročníka sa zúčastnili súťaže v štafetových zručnostiach jednotlivcov.

Dňa 7. 12. sa obvodové kolo uskutočnilo na Základnej škole v Čereňanoch.

Našu školu reprezentovali:

Dajana Slížová 1. A

Nikola Mihálová 1.A

Tomáš Dušička 2. A

Kristína Kováčová 2.A

Stanislav Kotula 2.A

V individuálnej štafete získali žiaci: Tomáš Dušička a Kristína Kováčová

3. miesto.

Našim šikovným žiakom gratulujeme

• Pytagoriáda

V dňoch 7.12. 2022 a 8.12.2022 sa na ZŠ s MŠ vo Valaskej Belej uskutočnilo školské kolo Pytagoriády.

Pytagoriáda 3, 4 – školské kolo – vyhodnotenie – 7.12. 2022

Počet súťažiacich: 32/12 dievčat

Úspešní riešitelia:

III.A:

Nikola Mokrišová

Jozef Podskoč

Illia Ponomarenko

Tomáš Michalovič

IV.A:

Vladimír Ďurmek

Lukáš Mihálka

Katarína Trepáčová

Na druhom stupni v jednotlivých kategóriách súťažilo 53 žiakov.

Kategória P5

Súťažilo 13 žiakov.

Úspešní riešitelia: 1. Petra Bystrická-19 bodov (12+7)

2. Barbora Sondorová-18 bodov(11+7)

Kategória P6

Súťažilo 17 žiakov.

Úspešní riešitelia: 1. Sofia Čižnárová -15 bodov (11+5)

2. Lucia Dolinajová-14 bodov(10+4)

Kategória P7

Súťažilo 18 žiakov.

Úspešní riešitelia: 1. Lukáš Dušička -16 bodov (10+6)

2.Peter Kršák -16 bodov (10+6)

3.Simon Plekanec - 14 bodov (10+4)

Kategória P8

Súťažilo 10 žiakov.

Úspešní riešitelia: 1. Ema Fajerová-19 bodov (13+6)

2.Tomáš Madaj -15 bodov (10+5)

3.Martin Golej - 14 bodov (10+4)

4. Daniel Furka- 13 bodov (10+3)

5. Martin Slíž- 13 bodov (10+3)

6. Marek Furka -12 bodov (10+2)

Blahoželáme úspešným riešiteľom. V okresnom kole nás budú reprezentovať z každej kategórie prví dvaja najúspešnejší riešitelia.

• Vyhlásenie o bezpríznakovosti

•

Milí rodičia, nakoľko nebola zrušená povinnosť predkladať vyhlásenie o bezpríznakovosti, môžete tak urobiť elektronicky prostredníctvom Edupage, prípadne papierovou formou. Ďakujeme za pochopenie.