• Nadpis

• Slovenská národná asociácia SAAIC schválila projekt Comenius- multilaterálneho partnerstva škôl v 4 krajinách SK, RO, ES, PL. Naše partnerstvá škôl sú zamerané na posilnenie európskej dimenzie vzdelávania prostredníctvom podpory spoločných kooperačných aktivít medzi školami v Európe.

Názov projektu: „Dnešný žiak, zajtrajší podnikateľ“

Cieľ projektu: predstaviť túto tému podnikania iným spôsobom a uspieť prostredníctvom rôznorodých praktických aktivít na podporu rôznych štýlov učenia sa, prispieť k ich podnikateľskému rozvoju a rastu úrovne ich porozumenia . Plán ponúka praktické aplikácie stimulovania žiakov k využitiu svojich zručností v riadení biznisu alebo projektu.

Školy zapojené do projektu:

1.      Základná škola  v Tichilesti, Braila, štát: Rumunsko-KOORDINÁTOR

·         počet žiakov 416, od 3-15 rokov

2.      Základná škola vo Valaskej Belej, Prievidza, štát: Slovensko

·         počet žiakov 154, od 6-15 rokov

3.      Gymnázium Jana Pavla II. vo Wolczyne, Opolskie, štát: Poľsko

·         počet žiakov 500, od 13-16 rokov

4.      Základná škola CEIP ntra senora de la Paloma v Madride, štát: Španielsko

·         počet žiakov 410, od 6-15 rokov

Konkrétne ciele partnerstva:

*      zvýšiť využívanie informačných a komunikačných technológií (IKT)

*      rozvíjať znalosti cudzích jazykov a podporovať spoluprácu medzi žiakmi a učiteľmi (ANJ)

*      odstránenie nízkeho sebavedomia a podporu vyššieho sebavedomia žiakov

*      udržiavať motiváciu žiakov vzdelávať sa

*      rozvíjať vzdelávacie prostredie, ktoré podnecuje iniciatívu, tvorivosť a inovácie medzi žiakmi a zamestnancami

Na dosiahnutie našich cieľov, bude základom projektu prevádzanie myšlienok do praxe prostredníctvom projektov a tímov.

• Názov projektu
            • Today's child, tomorrow's entrepreneur