• Pasovanie prvákov za členov školskej knižnice

• Pri príležitosti slávnostného pasovania prváčikov za členov školskej knižnice si pripravili ôsmaci krátke divadielko o Shrekovi. Scenár napísal jeden zo žiakov – Peter Kršák. Malí čitatelia zložili slávnostný čitateľský sľub, na pamiatku dostali darček, ktorý im vyrobili žiaci zo Žiackej školskej rady. Veríme, že prváčikovia stanú aktívni čitatelia, v knihách objavia svet fantázie, dobra, lásky a do knižnice budú chodiť s radosťou.

• Hviezdoslavov Kubín – ŠK – 26. 1. 2024

• Počet zúčastnených:

celkovo: 17 žiakov, z toho 8 chlapcov, 9 dievčat

1. stupeň: 5 žiakov, z toho: 3 chlapci, 2 dievčatá

2. stupeň: 12 žiakov, z toho: 5 chlapcov, 7 dievčat

Umiestnenie

I. kat. (2. – 4. ročník):

Poézia: 1. miesto: Ivana Korenačková, IV. A

2. miesto: Tomáš Dušička, III. A

Próza: 1. miesto: Tomáš Michalovič, IV. A

2. miesto: Nella Abrahámová, III. A

3. miesto: Jakub Michalovič, II. A

II. kat. (5. – 6. ročník):

Poézia: 1. miesto: Petra Bystrická, VI. A

2. miesto: Natália Mišincová, VI. A

3. miesto: Vladimír Ďurmek, V. A

Próza: -

III. kat. (7. – 9. ročník)

Poézia: 1. miesto: Lucia Dolinajová, VII. A

2. miesto: Lukáš Dušička, VIII. A

Próza: 1. miesto: Peter Kršák, VIII. A

2. miesto: Dominika Bieliková, VII. A

3. miesto: Filip Šedík, VIII. A

• Halový futbalový turnaj

• Dňa 13. 1.2024 sa žiaci TJ Štart Krištáľ Valaská Belá a futbalového krúžku U11 zúčastnili halového futbalového turnaja v Prievidzi a obsadili 3.miesto. Chlapcom gratulujeme

• Umelecký krúžok

• Prvý polrok tvorenia! Žiaci si zdokonaľovali ručné schopnosti, vytvárali práce na výkres a práce 3D (jesenné lapače snov, vianočných škriatkov, atď...). Napodobňovali farby krásnej jesene. Pani učiteľka Milena Slomka sa teší na ďalší polrok umeleckého krúžku. Zároveň praje všetkým svojim žiakom šťastné a veselé vianočné sviatky a všetko dobré do nového roka. Zbierajte inšpirácie. Využijete naplno vaše boxy v novom polroku.

• Vyhodnotenie akcie: Dajme hračkám druhú šancu

• Po minuloročnej úspešnej školskej akcii Dajme knihám druhú šancu, sme sa rozhodli pokračovať v tomto charitatívnom i ekologickom duchu. V mesiaci november 2023 sme vyhlásili zbierku Dajme hračkám druhú šancu. Žiaci mohli podarovať zachovalé hračky, s ktorými sa už nehrajú a urobiť tak radosť iným deťom v predvianočnom období. Dňa 19. 12. 2023 sme vyzbierané veci priniesli do školskej družiny pod vianočný stromček. Deti sa veľmi potešili, že im pribudli nové hračky aj knihy, s ktorými sa môžu po vyučovaní v priestoroch ŠKD hrať a rozvíjať. Niekoľko hračiek sme dali do Sociálneho šatníka v Ilave.

Všetkým, ktorí sa zapojili do tejto zbierky, patrí veľká VĎAKA

• Vianočné kolo SuperFlorbalu

• Dňa 13.12. 2023 žiaci 3. a 4. ročníka reprezentovali našu školu vo Vianočnom kole SuperFlorbalu. Spomedzi štyroch družstiev sa umiestnili na 2. mieste.

Žiaci :

III. A:

Tomáš Dušička

Tomáš Mihálka

IV. A:

Miroslav Čižnár

Valentína Furková

Roman Peter Garnet Jesenský

Daniel Korenačka

Daniil Ponomarenko

Illia Ponomarenko

Pavel Súder

Dominik Štolovský

• Šaliansky Maťko

• Školské kolo recitačnej súťaže Šaliansky Maťko sa konalo 11. 12. 2023. Najúspešnejšími boli títo žiaci:

1. kategória (žiaci 2. – 3. ročníka):

1. miesto: Tomáš Dušička, III. A

2. miesto: Nella Abrahámová, III. A

3. miesto: Jakub Michalovič, II. A

2. kategória (žiaci 4. – 5. ročníka)

1. miesto: Tomáš Michalovič, IV. A

2. miesto: Karolína Hájičková, V. A

3. kategória (žiaci 6. – 7. ročníka):

1. miesto: Lucia Dolinajová, VII. A

2. miesto: Natália Mišincová, VI. A

3. miesto: Petra Bystrická, VI. A, Vanesa Súderová, VI. A

• Vianočný koncert detí z folklórneho krúžku

• Dňa 17.12. 2023 sa konal Vianočný koncert detí z folklórneho krúžku pod vedením pani učiteľky Peťky Furkovej. Žiaci sa predstavili s Betlehemskou hrou, zaspievali si koledy a rôzne vianočné piesne. Hudobný doprovod bol bohatý, naši muzikanti hrali v tomto zložení: Petra Furková, Lukáš Sobota, Jaroslav Furka, Juraj Furka, Rastislav Repka, spev Laura Furková, zvuk Juraj Labo. Za pomoc s programom ďakujeme aj pani učiteľkám Dominike a Gabike Furkovej, Majke Repkovej a všetkým, ktorí sa akokoľvek podieľali na tejto krásnej akcii.

• Vyhodnotenie súťaže: Hľadáme najkrajší vianočný pozdrav

• V mesiaci december prebiehala v našej škole výtvarná súťaž pre tých, ktorí radi kreslia, vyrábajú alebo píšu vlastné básničky. Súťaž „Hľadáme najkrajší vianočný pozdrav“ bola dobrovoľná, súťažilo sa v dvoch kategóriách: žiaci prvého a žiaci druhého stupňa. Deti odovzdali spolu až 67 originálnych pohľadníc. Členovia Žiackej školskej rady mali čo robiť, aby vybrali tie najkrajšie a určili víťazov, ktorí boli aj vecne odmenení:

Prvý stupeň:

1. miesto: Nellka Abrahámová (3.A),

2. miesto: Emka Furková (1.A),

3. miesto: Tamarka Podskočová (4.A),

4. miesto: Alexko Repka (3.A).

Druhý stupeň:

1. miesto: Kristína Hromádková (7.A),

2. miesto: Ema Fajerová (9.A),

3. miesto: Lívia Mokrišová (7.A),

4. miesto: Karolína Hájičková (5.A).

Víťazom gratulujeme a ostatným ďakujeme za účasť. Všetky pozdravy boli vystavené na nástenke vo vestibule školy a veríme, že neskôr si každý z nich nájde svojho adresáta, ktorého určite poteší.