• Rozhodnutie o udelení riaditeľského voľna

•

Riaditeľka Základnej školy s materskou školou, Valaská Belá 242 v súlade s §150, ods. 5 zákona 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov,

udeľuje žiakom základnej školy a deťom materskej školy

dňa 6.12.2023 (streda) riaditeľské voľno,

z organizačných dôvodov – aktualizačné vzdelávanie učiteľov.

V tento deň nebude v prevádzke ani  školská jedáleň a školský klub detí.

Mgr. Jana  Cvíčelová

• Exkurzia - Atlantis Levice

• Vo štvrtok 9.11.2023 naši žiaci 5. a 6. ročníka navštívili vedecko-fyzikálne centrum Atlantis v Leviciach. Žiaci mali program zameraný na umelú inteligenciu, vesmír, Egypt, Titanic, Ľudské telo a Harry Potter. Exkurzia bola odborná a žiaci sa naučili nové zaujímavosti. Mohli si vyskúšať oblek kozmonauta, sedieť v kupole, pozrieť si sarkofág v Egypte, plaviť sa na osudovej plavbe Titanicu či dokonca 9D simulátor a množstvo iného. Žiaci si to veľmi užili o čom svedčia aj fotografie. Na exkurzii žiakov sprevádzali pani učiteľky Erika Lapšová a Editka Belancová.

• Exkurzia - Nitra

• Dňa 7.11.2023 sa naši žiaci VII. A spolu so žiakmi z Nitrianskeho Rudna zúčastnili prehliadky jedného z najdôležitejších a najkrajších miest Slovenska – Nitry. Zábavnou formou sa dozvedeli veľa o histórii Veľkej Moravy, o jej panovníkoch, o umení, kultúre, o živote a dielach sv. Konštantína – Cyrila a Metoda. Žiaci počas prehliadky riešili úlohy, ktoré ich nakoniec priviedli k pokladu. Bol to nádherne strávený čas, kde žiaci nadobudli nové vedomosti, ale aj nové kamarátstva.

• Žiaci z turistického krúžku boli cez víkend na turistike po Belianskom chotári. Navštívili laz Mihálovci, kde sa snažili púšťať šarkanov. Neskôr vymenili šarkanov za futbalovú loptu s opekačkou na Škrípove.

• Exkurzia Žiar nad Hronom

• Dňa 3.11.2023 sa žiaci IV.A a IX.A triedy zúčastnili exkurzie v Žiari nad Hronom. Navštívili krajskú hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella, ktorá ich obohatila o množstvo poznatkov z oblasti vesmíru

• Európsky deň rodiny a školy

• Dňa 27. 10. 2023 sme v našej škole oslávili Európsky deň rodiny a školy, ktorý je zameraný na upevňovanie vzťahov medzi rodičmi, deťmi a pedagógmi. V škole vládla príjemná atmosféra. Žiaci s učiteľmi a rodičmi vyrábali jesenné dekorácie, chystali občerstvenie, mamy a staré mamy priniesli koláčiky, na ktorých si spoločne všetci pochutnali. V niektorých triedach deti potešili svojich rodičov a starých rodičov aj kultúrnym programom. V závere dňa sa naša škola premenila na galériu výnimočných prác. Dlho nás bude tešiť na chodbách aj výstava plodov z našich záhrad.

• Mesiac úcty k starším

• Mesiac október by mal byť pre nás všetkých aj pripomienkou, ako si uctiť starších ľudí v našom okolí. Naši žiaci z folklórneho krúžku dnes pri tejto príležitosti vystúpili so svojím programom v Kine Slovan. Úcta k starším ľuďom by mala byť predovšetkým prirodzenou súčasťou nášho života, mala by byť spontánna a nenásilná. Starší ľudia si ju zaslúžia, pretože vekom nadobudli rôzne skúsenosti, ktoré odovzdávajú nám, mladším.