• Oznam

• Riaditeľka ZŠ s MŠ, Valaská Belá 242 oznamuje rodičom žiakov navštevujúcich ŠKD, že dňa 30. júna 2023 nebude poobedná prevádzka tried ŠKD z dôvodu vyhodnocovacej pedagogickej rady.

Za pochopenie ďakujem.

• Oznam

• Na základe upozornenia majiteľov balíkov so silážou a senom zabalených v bielej fólií, Vás prosíme, aby žiaci počas voľného obdobia nevyliezali, neskákali a ani iným spôsobom neznehodnocovali ich majetok.

Ďakujem za pochopenie.

• ENGLISHSTAR

• Dňa 27.6.2023 prebehlo na našej škole vyhodnotenie súťaže Englishstar, ktorá sa uskutočnila 27.4.2023. Súťaže sa zúčastnilo 29 žiakov 4. - 9. ročníka, z ktorých 26 bolo úspešnými riešiteľmi. Jednotliví žiaci boli odmenení. Všetkým zúčastneným žiakom blahoželáme!

• Sezónne pohybové činnosti, pobyt a pohyb v prírode a jej ochrana

• Dňa 26.6.2023 žiaci prvého stupňa realizovali aktivity v prírode a sezónne pohybové činnosti a žiaci druhého stupňa praktickú časť - pobyt a pohyb v prírode a jej ochrana . Žiaci mali nádherné počasie a tak sa mohli vybrať spoznávať krásy prírody našej obce a precvičiť si pritom teoretické poznatky. Žiaci prvého stupňa mali pripravenú trasu do Škrípovskej doliny. Na futbalovom ihrisku si pre nich pripravili žiaci 6., 8.,a 9. ročníka rôzne pohybové a poznávacie aktivity na stanovištiach. Všetci boli disciplinovaní a s dobrou náladou. Na jednotlivých stanovištiach boli súčasťou aktivít otázky a úlohy zo zdravotnej prípravy, dopravnej výchovy, riešenie otázok týkajúcich sa pohybu a pobytu v prírode a jej ochrana a riešenie mimoriadnych udalostí – civilná ochrana, tiež preukázanie teoretických a praktických zručností z ošetrenia povrchových rán, ošetrovanie zlomenín horných a dolných končatín plus rozbor jednotlivých postupov, privolanie prvej pomoci, rozvoj fyzickej zdatnosti. Krásy našej malebnej obce išli spoznávať aj žiaci 5. a 7. ročníka. Vybrali sa naplánovanou trasou smerom pri prameň Kočnárka. Počas prechádzky žiaci diskutovali o výchove k bezpečnému správaniu. Po trase žiaci pozerali aj turistické značky na stromoch a využili tak teoretické poznatky.

• Výlet IV.A Banská Štiavnica

• Dňa 23.6.2023 sa žiaci IV.A triedy zúčastnili výletu v Banskej Štiavnici. Navštívili Banské múzeum v prírode, historické centrum obce a Nový zámok

• Futbalový turnaj starších žiačok o Pohár riaditeľa školy

• Ku koncu šk. roka ZŠ Nitrianske Rudno zorganizovalo futbalový turnaj starších žiačok o Pohár riaditeľa školy, ktorého sa zúčastnili dievčatá z Nitrianskeho Rudna, Bystričian, Nitrianskeho Pravna a aj žiačky z našej školy.

V záverečnom bilancovaní v zápase o 3. miesto zvíťazili dievčatá z Bystričian nad našimi žiačkami tesne 1:0 gólom streleným v poslednej minúte.

Za najlepšiu hráčku na turnaji bola vyhlásená naša žiačka Zuzka Procházková.

• Naši turisti sa dnes vybrali na krásnu slnečnú turistiku. Išli z Valaskej Belej cez Lovište na Čiernu horu ( 864 m.n.m. ) a späť do Valaskej Belej. Celkovo prešli 9km