• Záložka do knihy spája školy

• Aj v tomto školskom roku sa naša škola zapojila do česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy. Nechali sa inšpirovať rôznymi dielami, ktoré čítali v škole počas hodín slovenského jazyka a literatúry alebo ich prečítali doma. Žiaci 8. ročníka sa nechali inšpirovať aj príbehom Čo oči nevidia, ktorý napísal ich spolužiak Peter Kršák. Do projektu sa všetci žiaci zapojili aktívne a vyrobili naozaj pekné záložky, ktoré zasielame do ZŠ s MŠ v Alekšinciach

• Obvodné kolo Stolný tenis

• Žiaci 8. a 9. ročníka úspešne reprezentovali našu školu v obvodnom kole: Stolný tenis žiakov ZŠ. V obvode Bojnice sme skončili na krásnom 2. mieste.

Základnú školu reprezentovali:

1. Marek Furka 9.A

2. Martin Slíž 9.A

3. Tomáš Madaj 9.A

4. Adam Beňo 8.A

Gratulujeme

• Šarkaniáda v ŠKD

• Leť môj šarkan, fúkaj vietor fijú, fijú,

každý s nami hľadí do neba.

Len na jeseň šarkany tu žijú, žijú,

pozerajú z výšky na teba.

Počasie nám prialo a šarkany krásne lietali.

• E-testovania JESEŇ 2023

• Naša škola sa už od roku 2015 pravidelne zapája v rámci  projektu Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania do overovania úrovene vedomostí a zručností žiakov prostredníctvom elektronických testov. V období od 4. októbra do 15. novembra 2023 Oddelenie hodnotenia a monitorovania vzdelávania NIVAM   pripravilo pre základné a stredné školy v systéme e-Test elektronické testy zo slovenského jazyka a literatúry, matematiky, anglického jazyka úroveň A2 a aj testy overujúce čitateľskú a matematickú gramotnosť.

Tieto testy sú vhodné na opakovanie a prehlbovanie učiva z uvedených predmetov a sú v súlade s platnými vzdelávacími štandardmi pre ISCED 1, ISCED 2  (Štátny vzdelávací program) pre daný testovaný predmet.

Prehľad testov pre e-testovanie JESEŇ 2023

• 1 test z matematiky pre žiakov 5. ročníka ZŠ s vyuč. jazykom slovenským a maďarským (40 min.)
            • 1 test z matematiky (súmernosť) pre žiakov 6. ročníka ZŠ v slovenskom jazyku (30 min.)
            • 1 test z matematickej gramotnosti pre žiakov 9. ročníka ZŠ s vyuč. jazykom slovenským (40 min.)
            • 1 test zo slovenského jazyka a literatúry pre žiakov 8. ročníka ZŠ s vyuč. jazykom slovenským (40 min.)
            • 1 test z čitateľskej gramotnosti pre žiakov 6. ročníka ZŠ s vyuč. jazykom slovenským (45 min.)
            • 1 test z anglického jazyka, úrovne A2 pre žiakov 8./9. ročníka ZŠ s vyuč. jazykom slovenským (45 min).

Harmonogram testovania na ZŠ s MŠ Valaská Belá 242 :

• Celoslovenské testovanie pohybových predpokladov žiakov 1. a 3. ročníkov ZŠ

• Celoslovenské testovanie pohybových predpokladov žiakov 1. a 3. ročníkov ZŠ sa uskutočňuje každoročne na zistenie stavu pohybových predpokladov detí v porovnaní s deťmi, ktoré boli otestované v rámci celého populačného ročníka v SR. Testovacia batéria pozostávala z 9 disciplín. Na našej škole sme otestovali 12 žiakov prvého ročníka a 15 žiakov tretieho ročníka.

• Najzaujímavejšie podujatie školských knižníc "Planéta výnimočných bytostí''

• Pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc sme sa aj my 23. 10. zapojili do celoslovenskej akcie O najzaujímavejšie podujatie školských knižníc. Celá škola sa premenila na "Planétu výnimočných bytostí". Deň otvorili divadielkom Malý princ vybraní žiaci 2. stupňa a členovia divadelného krúžku. Žiaci tiež kreslili svoje predstavy o výnimočných planétach a pozreli si rozprávku Malý princ. Veríme, že si navždy zapamätajú posolstvo, že dobre vidíme len srdcom, pretože to podstatné je očiam neviditeľné...

• Exkurzia Uhrovec

• MO Slovenský zväz protifašistických bojovníkov organizovali dňa 12.10.2023 exkurziu do Múzea histórie v Uhrovci a na Jankov vŕšok, ktorej sa zúčastnili aj žiaci 8. ročníka. V Uhrovci navštívili rodný dom významných slovenských osobností Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka. Pripomenuli si Štúrove diela, ich hodnoty a osudy, tiež jeho účinkovanie v spoločenskom živote Slovákov a jeho zveľaďovanie spisovnej slovenčiny. V pamätnej izbe Alexandra Dubčeka, ktorý sa v tomto dome narodil 106 rokov po narodení Ľ. Štúra, si prezreli významné medzníky jeho života. Následne navštívili Pamätník SNP na Jankovom vŕšku, kde spolu s predsedom MO SZPB položili na znak úcty veniec padlým hrdinom SNP. Žiakov exkurzia obohatila o nové vedomosti. Ďakujeme Slovenskému zväzu protifašistických bojovníkov, že nám umožnili zúčastniť sa s nimi zaujímavej exkurzie.

• Turistický krúžok je v plnom nasadení aj tento školský rok. V sobotu sa vybrali k prameňu Kočnárky a navštívili obľúbené miesto Lovište s hojdačkou.

• Európsky deň jazykov

• 26. septembra je oslavou kultúrnej a jazykovej rozmanitosti Európy. Súčasne má motivovať ľudí k učeniu sa cudzích jazykov, spoznávaniu iných kultúr a k väčšej tolerantnosti. Na hodinách anglického jazyka žiaci počúvali populárne piesne z rôznych európskych krajín a určovali jazyky, v ktorých boli naspievané. Preverili si svoje jazykové znalosti prostredníctvom jazykového kvízu. Na hodinách slovenského jazyka skúšali a riešili jazykové hlavolamy. Žiaci prvého stupňa maľovali štátne vlajky európskych krajín, naučili sa pozdraviť a počítať do desať v rozličných jazykoch, dokonca si žiaci vyskúšali komunikáciu v cudzích jazykoch (ukrajinsky, grécky)