Oficiálnou témou Dňa Zeme 2014 sú Zelené mestá.
Aktivity na našej škole sa uskutočnia 2. mája.
História Dňa Zeme začala v roku 1970 v americkej Kalifornii. Práve tu sa skĺbili myšlienky hnutia Hippies s myšlienkami ochrany a starostlivosti o životné prostredie. S myšlienkou usporiadania série environmentálnych protestov, z ktorých vznikol Deň Zeme, prišiel ako prvý americký senátor Gaylord Nelson, po tom, čo bol v roku 1969 svedkom masívneho úniku ropy v kalifornskej Santa Barbare.
VIDEO: http://www.youtube.com/watch?v=D806hNr-mrk