• Priority vzdelávania a profilácia školy

Priority vzdelávania: regionálna výchova, šport a IKT  sú formulované v strategickom pláne rozvoja školy na obdobie rokov

2009 – 2013.

Stratégia školy je plánovaná na základe profilácie školy. Naše aktivity sú dlhodobo orientované na plnenie  strategických cieľov:

• Vyučovanie orientovať na žiaka a potreby súčasnej doby. Pokračovať v zvyšovaní kvality a efektívnosti výchovno-vzdelávacieho procesu uplatňovaním progresívnych metód a foriem práce, dôsledným dodržiavaním učebných osnov a vzdelávacích štandardov.
          • Preferovať informačné  a komunikačné technológie vo výchove a vzdelávaní.
          • Prehlbovať jazykové kompetencie žiakov a pedagógov.
          • Zavedením samostatného predmetu regionálna výchova rozvíjať  národné povedomie žiakov,  vzťah k regiónu.
          • Preferovať šport a športové aktivity a ponúkať bohatú mimoškolskú činnosť pre žiakov i obecnú komunitu.
          • Ponúkať a zabezpečovať špeciálnu výchovno-vzdelávaciu činnosť žiakom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, realizovať  individuálnu integráciu žiakov.
          • Skvalitňovať a zintenzívniť spoluprácu školy, rodiny a ostatných verejných inštitúcií .