• Škola v prírode tretí deň

Tretí deň ráno nič netušiaci tretiaci absolvovali rannú rozcvičku a hodinu matematiky, kým ich neprerušilo protipožiarne cvičenie. Všetci boli úspešne evakuovaní z budovy a potom sa mohli detičky odfotiť s hasičmi i s hasičskou technikou. Taktiež dnešné bodovanie poriadku na izbách mali na starosti naši hasiči.

• Deň narcisov 18.4. 2024

Liga proti rakovine pomáha na Slovensku onkologickým pacientom a ich blízkym už 34 rokov aj vďaka známej zbierke Deň narcisov, ktorá sa bude konať i prostredníctvom dobrovoľníkov z našej školy už tento štvrtok - 18. apríla. Zbierka bude prebiehať počas vyučovania v jednotlivých triedach a aj na námestí obce. V tento deň, pripnutím kvietku narcisu, môžeme vyjadriť spolupatričnosť onkologickým pacientom a dobrovoľne ich finančne podporiť.Viac o možnostiach prispenia ako i konkrétnej pomoci onkologickým pacientom, ktoré realizuje Liga proti rakovine nájdete na www.dennarcisov.sk. Na Slovensku ich totiž ročne pribúda približne 40 000 a každý z nás pozná niekoho, koho zasiahlo toto náročné ochorenie. Spojme sa pre dobrú vec

• Škola v prírode druhý deň

Druhý deň mali naši tretiaci v doobedných hodinách vyučovanie hravou formou.

Poobede boli nazbierať kvetinky v okolí chaty, ktoré použijú na ďalšie aktivity.

Po večeri ich čakalo hľadanie "pokladu" po celej chate, súťažné úlohy na izbách či hranie spoločenských hier.

Na záver si opäť zapísali a nakreslili svoj dnešný najkrajší zážitok do denníka.

• Škola v prírode prvý deň.

Škola v prírode pre žiakov 3.ročníka v termíne od 15.4.2024 do 19.4.2024.

Prvý deň sa naši žiaci zoznámili s prostredím a chatou Homôlka. Doobeda využili aj priaznivé počasie na športové disciplíny.

Poobede sa kvôli dažďu konali rôzne súťaže vo vnútri.

Žiaci mali za úlohu vymyslieť aj názov izby a vytvoriť k nemu plagát.

• SUPERFLORBAL

Dňa 11.4.2024 žiaci 1. a 2. ročníka reprezentovali našu školu v okresnej súťaži Superflorbal v ZŠ v Čereňanoch.

Zo 7 družstiev sme získali krásne 3. miesto. Žiačka Dajana Slížová získala aj 2. miesto za súťaž jednotlivcov-dievčatá.

Žiačka Nikola Mihálová získala 3. miesto za súťaž jednotlivcov-dievčatá.

• Slávik Slovenska

Dňa 9.4.2024 sa konalo školské kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska. Je to celoštátna spevácka súťaž detí a mládeže v interpretácii ľudovej piesne. Naše školské spevácke talenty súťažili v troch kategóriách a umiestnili sa nasledovne:

I.kategória

1. miesto Ema Furková